WordPress Eklentisi, ki 5’ini Kesin yüklemeniz gerek

Hiç bir özellik istemeseniz de böyle iyi sade wordpress güzel deseniz bile, aşağıdaki 5 wordpress eklentisi mutlaka wordpress sitenize kurulması gerekiyor.

WordPress sayesinde sadece bir kaç tıklama ile çok hızlı bir şekilde gelişmiş özelliklere sahip siteler yapabiliyoruz. Ama eklentisiz bir wordpress, kilimsiz eve benzer. Bu sebepten ötürü wordpress siteleriniz için en başta hiç düşünmeden kurmanız gerekli beş eklentiyi kaçırmayın.

Bu eklentiler web sitenize bir özellik katmaktan ziyade sizin için, google için ve kullanıcılarınız için olmazsa olmazlar. Sitenizi hızlandırmak ve googleda üst sıralara taşımak her zaman ilk düşünülmesi gerekenler arasında yer alır. birde mail eklentisi var. Sitenize biri üye olduğunda yorum yaptığında yada biri iletişim formundan mesaj gönderdiğinde bu mesajın site yöneticisine bir şekilde ulaşması gerekiyor.

WordPress kurulumdan sonra ilk olarak bu eklentileri wordpressin kendi yönetici ara yüzünden eklentiler menüsünden yeni ekle yolunu takip ederek hemen yükleyebilirsiniz

WP Fastest Cache :

Bu eklenti web sitenizi hızlandırmak için birebir. Bir çok eklenti denedim ama bu en basit ve en iyisi diyebilrim. Tabiki eksikleri var ama yinede sağlam. Ücretli versiyonunu kurmadım hiç.  Bazen javascript hataları veriyor ve kullandığınız animasyonlar, slider vb. gibi içerikler çalışmayabilir. o zaman başka bir eklenti bulmanız gerekecek.

WP Smush:

Aslında bu eklenti de yine hızla alakalı. Sitenize yüklediğiniz resimlerin boyutlarını küçülterek hızlı açılmasını sağlıyor. Farkı gözle göremesenizde çeşitli araçlarla test edebilirsiniz.

WP-Mail-SMTP:

WordPress içinde mail gönderimi için kullanacağımız bir eklenti. uygun fiyatlı hosting baktığımız için çoğunlukla bazı kısıtlamalar olabiliyor. Bu eklenti sayesinde oluşturduğunuz xxxxx@siteadiniz.com gibi adresi tanımlayarak mail gönderme işlemlerini sıkıntısız yapabilirsiniz.

Contact Form 7:

İletişim sayfaları için olmazsa olmaz eklentilerden biri. Sadece iletişim sayfası değil insan kaynakları formu veya anket hazırlayabilirsiniz. Kullanıcıdan bilgi alacağınız zaman her türlü kullanıma açık bir eklenti.

Yoast SEO:

Seo yani google için gerekli bir eklenti. Kullanımı bazen adamı yorsada arandığınızda bulunmak istiyorsanız bu eklentiyi de mutlaka kurmanız gerekiyor. Tabi kullanımı ile ilgili biraz araştırma gerekiyor.

Yorum Gönderin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.